Eksiz Çatı Oluğu - Mono Oluk

EKSİZ OLUK ( MONO BLOK ) SİSTEMLERİ FİYATLARI  95 TL İLE 120 TL ARASINDA DEĞİŞMEKTEDİR.
FİYAT FARKI NEDENLERİNİ ŞU ŞEKİLDE SIRALAYABİLİRİZ...!
 
a) ÇAP GENİŞLİK EBATLARI
 
Eksiz oluk sistemi 4 farklı genişlik çap ebatlarından oluşmaktadır. ( oluk sacının makinaya girmeden önceki bükümsüz açılım ölçüsüdür. )  28cm , 30cm , 33cm , 40cm ölçülerinde adlandırılır.
Kullanım alanları:
-> 28cm ile 30cm ( villalar , bina kapı girişi küçük çatılar , teras kapatma çatılar. ) su taşıma kapasitesi küçüktür.
-> 33cm ( apartmanlar , siteler , fabrikalar , villalar , teraslar , müstakil evler , toplu konutlar ) su taşıma kapasitesi yüksektir.
-> 40cm ( 1000 metrekare ve üzeri fabrika ve tesisler içindir. )
 
b) SAC KALINLIKLARI
 
Eksiz oluk ve diğer detay malzemeleri sac kalınlık çeşitleri: 0,30mm 0,35mm 0,40mm - 0,45mm - 0,50mm olmak üzere çeşitlidir.
 
c) KULLANILACAK KELEPÇE CİNSİ
 
Eksiz oluk sisteminde 1 adet ( iç askı kelepçe 1,25 krş.) - ( dış askı kelepçe 3 .00 Tl. )  monte edilecek aralıklara göre fark edebilir. statndart aralık 40 - 45 cm olmalıdır.Monte edilecek aralıklara göre fiyat farklılık gösterir.
 
d) KİREMİT ALTI YAKA SACI
 
Oluklara ek olarak kar birikmelerinde eriyen suyun çatı arasına geri tepme yapmaması ve dış cephe sıvasının patlamaması için 20 cm galvaniz kiremit altı yaka sacı uygulanır. 
 
e) GERGİ SACLARI
 
TÜRKİYE de yanlızca firmamızın uyguladığı basit ama verimli bir güvenlik parçasıdır. Oluklara kar yükü bindiğinde oluşan yükün yarısını kendi üzerinde tutarak oluklarda en ufak bir esneme yaşanmamasını sağlar monte aralıkları her 2 - 3 metrede bir gergi sac bağlantısı atılır.
 
f) YAPI DURUMU
 
Mevcut çatının çalışma şartları , oluk şeklinde görülen fazla iç ve dış köşe , çatının yüksekliği , çatının dikliği vs.

 
EKSİZ OLUK HAKKINDA GENEL BİLGİ
 
Tüm ürünler( 33 lük oluk , baca kenar sacı , duvar dibi sacları , kalkan sacları , küpeçte sacları v.s. ) 0,50 mm kalınlığında çift taraflı elektrostatik boyalıdır.
Eksiz oluk sistemi yıllardır avrupada ve amerikada kullanılan mükemmel bir yağmur suyu taşıma sistemidir. Ülkemizde ise birkaç yıldır kullanılmaya başlamıştır. Şuana kadar yapılan çatı oluk sistemlerinden çok farklıdır. Günümüzde çatı olukları 2 veya 3 metre uzunluğundaki parçaların eklenerek ve her ekin lehimlenmesi ile bir bütün oluşturmakta idi. Ek sayısının artması hem deformasyonun hızlanmasına hemde işçilik süresinin uzun olmasına neden olmaktaydı.
 
Örneğin çinko oluklar sağlıklı gibi görünsede sıcak ve soğuktan aşırı etkilendiği için takıldıktan kısa bir zaman sonra şekil bozukluklarına ve yırtılmalara meyillidir.
 
Eksiz oluk sistemi cepheden cepheye yekpare tek parça halinde olup imalatı montaj yapılacak yerde olmaktadır. Örneğin binanızın ön giriş cephe oluk uzunluğu 15 metre ,  tek parça halinde hiç ek olmadan cephe montajı yapılabilir. Bu sayede 15 metrelik kısımda eskiden 8 ile 15 adet ek varken bunu sıfıra indirmek demektir. Bu sayede yağmur oluğunuzun ömrü en az eskisinden 3 kat fazla olmaktadır.
 
EKSİZ OLUK ÖZELLİKLERİ
 
a)     Köşeden köşeye tek parçadır.
b)    Çift taraflı elektrostatik boyalıdır.
c)     Çeşitli renk seçenekleri içerir.
d)    Dekoratif bükümlere sahiptir.
e)     Darbelere , genleşmelere çok dayanıklıdır.
f)      Çinko ve galvaniz saclara göre daha kalındır.
g)     Keskin bükümleri sayesinde şekil bozulmaları olmaz.
 
Ankara ve Tüm ilçelerinde özellikle Gölbaşı, İncek, Çayyolu, Batıkent, Yaşamkent, Çankaya, Bağlıca bölgerinde awynı gün tüm işleriniz birinci sınıf işçilik ile yapılmaktadır.