Çatıların ömürlerinin ortalama on yıl olduğu kabul edilir.

Çatıların ömürlerinin ortalama on yıl olduğu kabul edilir. Çatıların düzenli olarak bakım ve onarımlarının yapılması ve temizlenmesi halinde bu sürenin uzayacağı kesindir. Çatılar da kirlenir. Çünkü hava şartları ve dış dünyanın olumsuz etkilerinin en fazla hissedildiği yerler binaların çatılarıdır. Çatıların büyük kısmının kullanılmadığı da düşünüldüğünde uzun süre temizlenmeyen çatıların yarattığı kirlenmenin binaya zarar vermesi de kaçınılmaz olacaktır.

Çatı temizliği denildiğinde sadece su ve temizlik malzemesi ile yıkama şeklinde bir temizlik anlaşılmamalıdır. Çatı temizliği yapılırken suyla da temizlik yapılır ancak bu gerçek anlamda bir çatı temizliğinden söz etmek için yeterli değildir. Çatıların kiremitleri veya çatı örtülerinin üstlerinin, çatı altı örtülerinin, izolasyon malzemelerinin, bacalarının, su oluk ve derelerinin ve diğer kısımlarının da temizlenmesi gereklidir.

Çatı temizliği yapılırken sanayi tipi elektrikli süpürgeler, temizlik malzemeleri, çeşitli kimyasallar ve basınçlı su kullanılır. Ayrıca borulardaki tıkanıklık özel aletlerle tespit edilerek su veya kimyasal maddelerle açılır. Aşırı toz, kir, yağmur veya kar suları sebebiyle kirli ve kötü görünen bölgeler süpürgeler ve su ile detaylı bir şekilde temizlenir. Tıkanan bacalar da açılır ve temizlenir. Kapalı su derelerinde meydana gelen kirlenme ve tıkanıklıklar da temizlenerek suyun rahatça tahliye edileceği hale getirilir. Böylece çatılarda kirlenme nedeniyle yaşanacak sorunların önüne geçilmiş olacaktır.

Çatı temizliği başlı başına ayrı bir uygulamadır. Çatı tamiri, çatı aktarma veya benzeri işlerden ayrı ve düzenli olarak gerçekleştirilmesi gereken bir iştir. Kirlenen çatı sorunlu çatı demektir. Buna bir de ihmal edilerek bakımsız bırakılma durumu eklenince iş masrafı katlanarak çoğalan bir hale gelecektir. Böyle bir sorunla karşılaşmadan çok daha ekonomik ve pratik bir iş olan çatı temizliği yaptırarak olası daha büyük sorunların önüne geçmeniz mümkün olacaktır.

Firma olarak çatı ile ilgili her konuda faaliyet göstermekteyiz. Bunların içinde çatı temizliği hizmeti de bulunmaktadır. Çatı temizliği işlerinizi özenli ve detaylı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Gerekli donanıma sahip personelimiz kaliteli ürünlerle çatınızı detaylı olarak temizleyerek size ilk günkü gibi teslim edecektir.